U proteklom tjednu na području Policijske uprave dubrovačko-neretvanske zabilježeno je pet prometnih nesreća s ozlijeđenim osobama u kojima su tri osobe teže, a dvije su lakše ozlijeđene. S materijalnom štetom su zabilježene tri prometne nesreće.
Broj poduzetih mjera prometne policije
Provodeći mjere kontrole prometa policijski službenici su protiv počinitelja prometnih prekršaja poduzeli 894 represivne mjere od kojih izdvajamo mjere poduzete prema osobama, počiniteljima prekršaja koji su najčešći uzročnici težih prometnih nesreća tzv. „četiri ubojice u prometu“ te je tako 468 osoba sankcionirano zbog prekoračenja dopuštene brzine kretanja, 40 mjera je poduzeto prema osobama koje nisu koristile sigurnosni pojas, a 13 osoba je prekršajno sankcionirano zbog vožnje u alkoholiziranom stanju. Zbog nepropisne uporabe mobitela tijekom vožnje sankcionirano je 16 osoba.
– Od ostalih prekršaja izdvajamo 35 mjera poduzetih zbog nepropisnog pretjecanja i 138 mjera poduzetih zbog nepropisnog zaustavljanja i parkiranja od je 7 bilo na mjestima namijenjenim za osobe s invaliditetom
Tjedno izvješće policije o stanju u prometu. Bilo je pet nesreća s ozlijeđenim osobama







