27.8 C
Dubrovnik
Utorak, 19 kolovoza, 2025
HomeVijestiPezo održao sastanak s upravom Jadrolinije. Najavljena gradnja novog broda za Elafite

Pezo održao sastanak s upravom Jadrolinije. Najavljena gradnja novog broda za Elafite

Župan Blaž Pezo i zamjenik župana Joško Cebalo održali su danas u palači Ranjina radni sastanak s predsjednikom Uprave Jadrolinije Robertom Blažinovićem, članovima Uprave Marijom Zaputović Mavrinac i Markom Novaselićem te ravnateljicom Agencije za obalni linijski pomorski promet
Paulom Vidović.

Obzirom na važnost Jadrolinije kao nacionalnog brodara za područje Dubrovačko-neretvanske županije, sastanak je održan na zajedničku inicijativu župana i predsjednika Uprave.

Riječi je bilo o povezanosti otoka na našem području, aktualnim linijama i
plovidbenim redovima te budućim ulaganjima Jadrolinije u flotu i plovila.

Najavljen je investicijski ciklus obnove flote Jadrolinije, a koji uključuje i izgradnju novog broda koji će povezivati Elafitsko otočje s Dubrovnikom.

Također, riječi je bilo i o trajektu koji povezuje otok Mljet s kopnom, eventualnim izmjenama Zakona o obalnom linijskom prometu i aktualnoj turističkoj sezoni.

Današnjem sastanku nazočili su i ravnatelji županijskih lučkih uprava kojima
je osnivač Dubrovačko-neretvanska županija.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Danas objavljeno

Dubrovnktv.net

Najnoviji komentari

KOMENTAR TJEDNA