Turistička zajednica općine Konavle objavila je šesti broj dvojezičnog, englesko-hrvatskog časopisa Volim Konavle / In love with Konavle.
I ovo izdanje, obogaćeno vrhunskim fotografijama, posvećeno je ljepoti, tradiciji i ljudima Konavala. Podsjetimo kako je časopis dobitnik Nagrade “Marko Polo – slavni putopisac” koji mu je dodijelio lanjske godine FIJET Hrvatska, a u obrazloženju je navedeno kako je priznanje zasluženo zbog objavljivanja i bavljenja pričama koje ističu jedinstvenost Konavala. S takvim se pričama nastavlja i u ovom, novom broju:
U ovom broju Helena Puhara piše o Barjaku sv. Nikole – impresivnoj zastavi dimenzija 4,30 x 3,25 metra, koju je 1902. godine naslikao i Cavtatu poklonio slavni Vlaho Bukovac. Maja Rilović Koprivec donosi fascinantnu priču o Jakovu Pervitiću, kartografu zaslužnom za izradu detaljnih i umjetnički vrijednih karata Istanbula i Izmira s početka 20. stoljeća.
Lucija Vuković obrađuje temu stranjeva – gospodarskih zgrada koje su služile za prikupljanje, preradu i skladištenje proizvoda s konavoskih imanja. Vinko Rožić piše o devet spomen-ploča kralju Tomislavu na području Konavala, koje svjedoče o duboko ukorijenjenom nacionalnom identitetu Konavljana.
O važnosti čempresa – simbola Konavala – piše Antonia Rusković Radonić, dok Jelena Beželj objašnjava zašto su konavoske stijene dio ekološke mreže Natura 2000. O Terezi Kesoviji, proslavljenoj konavoskoj glazbenoj divi, piše Ivica Puljić, a urednica časopisa Lidija Crnčević donosi intervju s leksikografom i piscem Vlahom Bogišićem, te priču o pustolovnom parku u Konavoskom polju.
Jadranka Ničetić, čuvarica gastronomske baštine juga Hrvatske, piše o biljci motar – samonikloj deliciji s okusom Mediterana i mitološkom reputacijom. Na tu se temu nadovezuje priča Katarine Fiorović o školi kuhanja obitelji Brautović iz Močića, gdje se njeguje tradicija uz korištenje isključivo domaćih i kvalitetnih namirnica. Paulina Peko Šalja donosi divnu obiteljsku priču o Konavoskim gustima obitelji Đivanović.
Ivica Puljić osvrće se i na jedinstvenu cavtatsku tradiciju – Dominala – maškaratu od ferala, koja seže u 1930-e godine. Antonia Rusković Radonić piše o radionici konavoskog veza – mjestu gdje se spajaju generacije, a mlade djevojke sve više uče, čuvaju i šire ovu vještinu izvan granica Konavala.
Magazin je uredila Lidija Crnčević, lekturu potpisuje Petra Brailo, dok su za engleski prijevod zaslužne Luna Polić Barović i Rebecca Charry Roje. Grafičku pripremu i dizajn potpisuje Ivica Mezei iz Studia 404. Nakladnik je Turistička zajednica općine Konavle, a tisak je realizirala tvrtka Alfa-2 iz Dubrovnika.
Tiskano izdanje dostupno je u uredu Turističke zajednice općine Konavle u Cavtatu, dok je digitalna verzija časopisa dostupna na službenoj web stranici:
visit.cavtat-konavle.com/multimedija