Što ne uspjeva pojedincu, uspjeva družini! – mogla bi biti snažna poruka o važnosti zajedništva koju su ponijeli brojni posjetitelji “Ribarske večeri” na plivalištu u Mlinima koju je organizirao Športsko ribarski klub Felun prošlog vikenda.
Komentari su odlični i dojmovi koji su se najčešće mogli čuti se mogu svesti pod zajednički nazivnik : ponovilo se!
Sve je bilo odlično, igre zabavne i poticajno natjecateljske, ali je penjanje po 10 metara dugoj motki premazanoj s – masti, ipak bio najveći izazov koji je izazvao i najveći interes i reakcije nazočnih navijača, jer na vrhu se nalazio pobjednički pršut.
Nakon niza pokušaja pojedinaca koji bi prije samog vrha završavali u moru – u osvajanju slasnog bokuna pršuta od 8 kg iz mesnice Ćesko, okušala se ekipa Feluna. I uspjela, a video koji je snimljen pogledalo je na našoj stranici i društvenim mrežama nekoliko desetaka tisuća puta.
Pa je red i da se memorira kako je pršut dohvatio Andro Turčinović, iza kojega su se, poput mravi na motku peli Orsat Pavlović, Nikola Crnčević, Maroje Batina, Ante Vidović, Nikola Grbić i Petar Vuletić – svatko je u nizu imao svoju i to veoma zahtijevnu rolu. I uspjeli su – pršut je, skupa s ekipom završio u moru. Na trenutak.
A već u drugom se našao na stalku s kojega su se počastili, prvo nogometni veterani Župe koji su se iskazali tijekom igara na Ribarskoj večeri, a onda i svi ostali.
A lijepu notu Ribarskoj večeri svakako je dala i inicijativa da se jedan pršut donira Dječjem vrtiću Župa dubrovačka, jer se s najukusnijim tradicionalnim gastro specijalitetima mora krenuti od malih nogu.

Za dobru organizaciju posjetitelji nisu štedjeli dobrih komentara, a neki od njih su:
-Super je bilo! Top sve pohvale! Treba nastavit sa ovim! Odlično! Bravo Mlini, bravo Župa!
-Lijepo je doživjeti ponovno ovako nešto nakon dugih 20tak godina ako ne i više..,nek me netko ispravi ako sam u krivu. Bravo svima…
-Ovo uvijek bilo na zabavama na plivalištu …nek se vratilo!
-Svaka čast svima koji su sudjelovali u ovoj organizaciji.
-Dobro ste se “ručili”, nemojte stati, ponovite ovo.
-Vidjela sam da su bile sve generacije, razlog više, za novi termin. Bravo!!!
-Zabava je bila prava , puno svijeta do ponoci nitko ne ide spati!
-Ovo se nekada nije propustalo nediljom uvečer Jadranski susreti!
-Ovako se skida, udruženo..prijateljski…Pršut će se podijeliti bratski!
-Bio je pravi ljetni izlazak! Uživale su sve generacije! Bravo, ponovilo se brzo!
-Vraćaju se stari običaji na plivalište Gusar!