Radovi bi sukladno planu trebali biti gotovi do lipnja 2026. godine odnosno do početka sljedeće školske godine, a do tada se intenzivno radi na gradilištu. U tijeku su armirano-betonski radovi, izrađuju se paralelno temelji i hidroizolacija temeljnih traka, a u taktovima se betonira i podna ploča suterenske etaže (dio je izbetoniran). Također, započeli su radovi na ukopanim zidovima suterena, potporni zidovi okoliša već su izbetonirani, a u tijeku su i radovi uređenja parkirališta iza sportske dvorane.
– „S obzirom na to da se uz samu školsku zgradu izvode građevinski radovi, moramo se pobrinuti za sigurnost učenika. Apeliram na roditelje da djecu izbjegavaju dovoditi na nastavu autom jer je zbog radova već gužva u ovoj ulici. Neka koriste javni prijevoz, a ako ih već roditelji moraju dovesti, onda neka koriste cestu Tamarić koja će uskoro dobiti i uporabnu dozvolu” – apelirao je gradonačelnik Franković.
Radovi na dogradnji i rekonstrukciji Osnovne škole Mokošica odvijaju se prema planu, a njihovim završetkom škola u Mokošici će, kao posljednja gradska osnovna škola, ući u režim izvođenja nastave u jednoj smjeni. Investicija je u cijelosti financirana bespovratnim sredstvima Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske u iznosu 10.093.680,21 eura.
„Očekujemo suradnju između izvođača i škole u koju ide 850 djece što je jako izazovno. Cesta Tamarić je izgrađena i uskoro ćemo podnijeti zahtjev za ishođenje uporabne dozvole čime će u potpunosti biti okončan projekt. Dolaskom na gradilište vidimo veliki broj automobila koji su parkirani na Tamariću što mi je jasno jer je početak gradnje škole smanjio kapacitete parkirališnih mjesta, no navedene automobile ćemo morati uklanjati i kažnjavati jer nam je sigurnost djece na prvom mjestu. Završetkom izgradnje škole, dobit će se nova parkirališna mjesta tako da će građani imati gdje parkirati u popodnevnim satima.” – najavio je gradonačelnik Franković nadodavši da osim gradnje škole uskoro kreće i energetska obnova škole što će značiti zahvate unutar građevine.
Škola Mokošica treća je nova škola koju Grad Dubrovnik realizira u posljednjih osam godina. Nakon dovršetka radova, škola će raspolagati s ukupno 34 učionice, uključujući 18 novih, te pratećim kabinetima, polivalentnim prostorom, sanitarnim, tehničkim i gospodarskim prostorijama, uredima za administraciju, zbornicom, knjižnicom i vanjskim igralištem na krovu zgrade, a sve u skladu s važećim Normativima dimenzioniranja prostora osnovnih škola u Republici Hrvatskoj.
Kontinuitet ulaganja u obrazovnu infrastrukturu nastavlja se i energetskom obnovom postojeće zgrade Osnovne škole Mokošica. I za ovaj projekt Grad Dubrovnik osigurao je sufinanciranje bespovratnim sredstvima Ministarstva prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine u iznosu 1.638.432,98 eura.