25.8 C
Dubrovnik
Četvrtak, 31 srpnja, 2025
HomeCrna kronikaU dvije koordinirane akcije spriječeno krijumčarenje devet stranih državljana

U dvije koordinirane akcije spriječeno krijumčarenje devet stranih državljana

U ponedjeljak, 28. kolovoza, u večernjim satima na autocesti A1 na području Pojezerja, koordiniranom akcijom policijskih službenika Postaje granične policije Metković i policijskih službenika za nadzor državne granice PU, uhićeno je sedam stranih državljana koji su nezakonito ušli u Republiku Hrvatsku, a iste je u osobnom vozilu prevozio 26-godišnji hrvatski državljanin.

U drugom su slučaju sinoć, 29. kolovoza,  policijski službenici Postaje granične policije Metković na području Pojezerja uočili vozilo i putnike za koje su posumnjali da se radi o stranim državljanima koji su nezakonito ušli u Republiku Hrvatsku.

Vozilo je, u koordinaciji s policijskim službenicima iz Postaje granične policije Vrgorac, zaustavljeno na području Ravče kada je utvrđeno da njime upravlja 34-godišnji hrvatski državljanin, a da se u vozilu, u svojstvu putnika, nalazi još dvoje stranih državljana.

U oba slučaja je kriminalističkim istraživanjem utvrđeno da su svi strani državljani nezakonito ušli u Republiku Hrvatsku iz pravca Bosne i Hercegovine te da su imali namjeru odlaska u zapadnoeuropske zemlje.

Također je utvrđeno kako su im, prema prethodnom dogovoru, u tome pomagali dvojica spomenutih vozača koji su za to dobili novčanu naknadu.

Zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela „Protuzakonito ulaženje, kretanje i boravak u RH, drugoj državi članici EU ili potpisnici Šengenskog sporazuma“ vozači su kazneno prijavljeni dok je prema stranim državljanima postupano sukladno Zakonu o strancima.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Danas objavljeno

Dubrovnktv.net

Najnoviji komentari

KOMENTAR TJEDNA