8.8 C
Dubrovnik
Subota, 31 siječnja, 2026
HomeLifestyleOŠ Cavtat obilježila Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja

OŠ Cavtat obilježila Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja

U osnovnoj školi Cavtat danas je obilježen Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja, odnosno Dan ružičastih majica.

Zadnja srijeda u veljači određena je Nacionalnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja u našoj zemlji i cijelome svijetu. Danas više od dva milijuna ljudi nosi ružičastu boju! U OŠ Cavtat se ovaj dan obilježava sedmu godinu za redom.
Priča počinje 2007. godine u Kanadi kada je dječak u znak podrške majci oboljeloj od karcinoma dojke, došao u školu obučen u ružičastu majicu zbog čega je doživio izrugivanje i verbalno nasilje.

Prijatelji iz njegovog razreda počeli su sljedećih dana dolaziti u školu identično obučeni kako bi mu iskazali potporu te ukazali na problem vršnjačkog nasilja u njihovoj i u svim drugim školama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Danas objavljeno

Dubrovnktv.net

KOMENTAR TJEDNA