24.8 C
Dubrovnik
Četvrtak, 31 srpnja, 2025
HomeVijestiMinistarstvo preporučuje izbjegavanje putovanja u zemlje u kojima je potvrđen koronavirus

Ministarstvo preporučuje izbjegavanje putovanja u zemlje u kojima je potvrđen koronavirus

Načelnik Stožera Civilne zaštite Dubrovačko-neretvanske županije, zamjenik župana Joško Cebalo sudjelovao je u srijedu na sastanku s načelnicima ostalih županijskih Stožera u Ravnateljstvu civilne zaštite u Zagrebu, a na temu sprječavanja mogućeg širenja COVID-19 odnosno koronavirusa.

Na sastanku su načelnici Stožera upoznati s mjerama prevencije i opreza koji se provode sukladno Strategiji sprječavanja mogućeg širenja COVID-19.

Hrvatskim državljanima preporučuje se pridržavanje preporuka Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Svi građani koji imaju simptome prehlade, a nisu bili u talijanskim pokrajinama Lombardiji i Venetu unazad 14 dana ne trebaju se javljati liječnicima-epidemiolozima, već mogu kontaktirati svog liječnika obiteljske medicine.

Osobe koje su unazad 14 dana boravile u spomenutim talijanskim regijama, a ne kašlju, nemaju povišenu temperaturu ili druge znakove prehlade, trebaju se javiti nadležnom liječniku-epidemiologu čiji broj mogu dobiti preko županijskih centara 112.

Osobe koje kašlju i imaju povišenu temperaturu i druge znakove prehlade, a boravile su unutar 14 dana u gore spomenutim talijanskim regijama, imaju obvezu javiti se nadležnom liječniku-epidemiologu radi daljnjih uputa.

Zbog povećanog interesa javnosti i medija, Ministarstvo zdravstva i Hrvatski zavod za javno zdravstvo svakoga dana u 15 sati na svojim mrežnim stranicama objavljuju najnovija saznanja o novom koronavirusu.

Upite vezane uz praćenje stanja novog koronavirusa na području Republike Hrvatske možete slati na e-mail adresu: stozercz@mup.hr

Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske će kontinuirano pratiti daljnji razvoj situacije te u skladu s tim poduzimati odgovarajuće mjere, s naglaskom na analize potreba i utvrđivanje aktivnosti u narednom razdoblju.

Ministarstvo vanjskih i europskih poslova Republike Hrvatske izdalo je priopćenje koji preporučuje izbjegavanje putovanja koja nisu nužna u Narodnu Republiku Kinu, Republiku Koreju, Japan i Islamsku Republiku Iran.

Također, preporučuju izbjegavanje putovanja koja nisu nužna u Italiju te izbjegavanje svih putovanja u regije Lombardia, Veneto, Emilia Romagna, Piemonte i Lazio.

-Budući da je najveći broj zaraženih koronavirusom do sada zabilježen u regijama Lombardia, Veneto, Emilia Romagna, Piemonte i Lazio, hrvatskim državljanima preporučuje se izbjegavanje svih putovanja u pogođene talijanske regije – navode iz Ministarstva.

Stožer Civilne zaštite Dubrovačko-neretvanske županije održat će u četvrtak 27. veljače u 9 sati sjednicu na temu pripremne aktivnosti Dubrovačko-neretvanske županije, a nakon potvrđene prisutnosti koronavirusa u Hrvatskoj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Danas objavljeno

Dubrovnktv.net

Najnoviji komentari

KOMENTAR TJEDNA