13.8 C
Dubrovnik
Utorak, 2 prosinca, 2025
HomeCrna kronikaMaloljetnici u Metkoviću teleskopskim palicama napali državljane BiH

Maloljetnici u Metkoviću teleskopskim palicama napali državljane BiH

Povodom zaprimljene kaznene prijave, na prijedlog Općinskog državnog odvjetništva u Dubrovniku, sudac za mladež Općinskog suda u Dubrovniku proveo je dokazne radnje prvog ispitivanja petorice maloljetnika državljana Republike Hrvatske (2009., 2009., 2009., 2009. i 2010.) zbog osnovane sumnje da su počinili kaznena djela teške tjelesne ozljede iz mržnje iz članka 118. stavka 2. u svezi stavka 1. i u svezi sa člankom 87. stavkom 21. Kaznenog zakona i teške tjelesne ozljede iz mržnje u pokušaju iz članka 118. stavka 2. u svezi stavka 1. i u svezi sa člankom 34. te u svezi sa člankom 87. stavkom 21. Kaznenog zakona, a povodom kaznene prijave policije.

Postoji osnovana sumnja da su maloljetnici  7. studenoga 2025., oko 21,00 sati, u Metkoviću, zajednički i dogovorno, a zbog netrpeljivosti prema nacionalnoj i navijačkoj pripadnosti  i u nakani da teško tjelesno ozlijede žrtve, maskirani prišli trojici državljana Republike Bosne i Hercegovine (2008., 2009. i 2009.), te ih više puta udarili teleskopskim palicama kao i rukama i nogama po cijelom tijelu uslijed čega je 16-godišnji državljanin Republike Bosne i Hercegovine zadobio tešku tjelesnu ozljedu, a 17-godišnji državljanin Republike Bosne i Hercegovine tjelesnu ozljedu.

Općinsko državno odvjetništvo u Dubrovniku je 28. studenoga 2025., nakon ispitivanja maloljetnika pred sucem za mladež Općinskog suda u Dubrovniku, predložilo sucu za mladež određivanje istražnog zatvora prema svoj petorici maloljetnika zbog postojanja opasnosti od utjecaja na svjedoke i opasnosti od ponavljanja kaznenog djela, a što je sudac za mladež Općinskog suda u Dubrovniku prihvatio i odredio im istražni zatvor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Danas objavljeno

Dubrovnktv.net

Najnoviji komentari

KOMENTAR TJEDNA