28.8 C
Dubrovnik
Četvrtak, 21 kolovoza, 2025
HomeVijestiEKSTREMI SE NASTAVLJAJU U Dubrovniku jučer izmjerena nova rekordno visoka temperatura za...

EKSTREMI SE NASTAVLJAJU U Dubrovniku jučer izmjerena nova rekordno visoka temperatura za rujan

Nastavlja se iznadprosječno toplo, uglavnom i vruće te prevladavajuće sunčano razdoblje, u ponedjeljak uz samo rijetke popodnevne pljuskove, a od utorka vjerojatno češće, navodi HRT.

Kao da ih ove godine već nije bilo odviše – ekstremi se nastavljaju i u rujnu.  Od ove nedjelje, prema još neslužbenim, ali vrlo vjerojatnim podacima, nove rekordno visoke vrijednosti temperature zraka za rujan postoje u Dubrovniku 34,8 °C, Komiži 34,9 °C, Makarskoj 35,9 °C, Malom Lošinju 35,2 °C, zračnim lukama Pule 35,4 °C, Rijeke 35,0 °C i Splita 36,7 °C, te u Rabu 34,8 °C, Senju 36,0 °C i na splitskom Marjanu 35,1 °C. Vjerojatno i u Krku, gdje još nisu dostupni podaci mjerenja najviše dnevne temperature zraka, ali je u 14 sati izjednačen rekord 35,6 °C. Ne treba iznenaditi i još poneki rekord kad se prikupe sva mjerenja.

I dok je većina vrijednosti malo viša od dosadašnjih rekorda, ponegdje je za čak više od 2 °C, primjerice u Malom Lošinju i na zračnim lukama, ponajviše u Kaštelima, gdje je novi rekord viši za čak 2,9 °C od starog.

“Odveć jakog vjetra neće biti u ponedjeljak ni na pretežno sunčanom krajnjem jugu Hrvatske. Stoga more mirno ili malo valovito, temperature oko 26 °C. Noć ponovno topla i vrlo topla, a dnevna temperatura do 34 °C.

Mnogima priželjkivane promjene u temperaturi nema ni na pretežno sunčanom Jadranu. Dnevni razvoj oblaka i pokoji pljusak mogući su vrlo rijetko. U četvrtak će zapuhati jugo donoseći više oblaka, osobito na sjeverni Jadran, gdje u noći na petak raste vjerojatnost za kišu.”, prognozirala je za HRT Kristina Klemenčić Novinc, dipl. ing. iz DHMZ-a.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Danas objavljeno

Dubrovnktv.net

Najnoviji komentari

KOMENTAR TJEDNA