17.8 C
Dubrovnik
Utorak, 14 listopada, 2025
HomeInfocentarAdulticidna dezinsekcija u Novoj Mokošici - oprez asmatičari i pčelari

Adulticidna dezinsekcija u Novoj Mokošici – oprez asmatičari i pčelari

Sanitat Dubrovnik nastavlja s provođenjem adulticidne dezinsekcije metodom hladnog zamagljivanja (ULV) i to na području Nove Mokošice  19.09.2024. s početkom u 00:00 sati sa svim sporednim ulicama te na području Prijevora, Dračevog sela, obala uz rijeku Omblu (Donje Obuljeno, Rožat i Komolac).

-Skrećemo pažnju građanima, posebno onima koji boluju od astme ili drugih bolesti dišnih organa, da za vrijeme zamagljivanja zatvore vrata i prozore.

Također upozoravamo vozače na povećani oprez u prometu za vrijeme trajanja akcije.

Posebno se upozoravaju pčelari da za vrijeme zamagljivanja drže pčele u košnicama, dok se u potpunosti ne raziđe insekticidna magla.

U slučaju nepovoljnih klimatskih prilika, kao što su kiša ili pojačan vjetar, akcija se odgađa za sljedeći dan, javljaju iz Sanitata.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Danas objavljeno

Dubrovnktv.net

KOMENTAR TJEDNA